Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Biznes, Finanse

Zwrot podatku za pracę zza granicy – jakim sposobem dostać?

To kraj, w jakim Polacy coraz częściej podejmują pracę zarobkową. W Holandii obowiązek składania zeznań fiskalnych dotyczy wyłącznie obywateli kraju. Co prawda Polacy nie muszą się rozliczać, jednakowoż coraz częściej Holenderskie urzędy wzywają naszych rodaków do tej procedury. By pozyskać zwrot należy pokazać niebezużyteczna dokumentację od pracodawcy, jaka potwierdzi zatrudnienie.

Odcinki z wypłat też weryfikują legalną pracę i zawierają informację o kwocie podatku potrącanej z wynagrodzeń. Odzyskanie nadwyżki podatku z Holandii dopuszczalny jest nawet do pięciu lat do tyłu – zobacz biuro podatkowe holandia. Kwota wolna od podatków wynosi w Holandii blisko 6 000 euro. Rok podatkowy jest taki sam jak w Polsce oraz wobec tego rozliczyć z niego się można dopiero po jego zakończeniu. Urząd Holandii ma czas roku na wydanie decyzji o kwocie wypłaconego podatku, jednakże w praktyce trwa to o dużo krócej. Urząd ogłasza doliczenie pobocznych odsetek do sumy podatku w wypadku spóźnienia w wydaniu decyzji.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Podobne publikacje