Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Biznes, Finanse

Zadłużenia hipoteczne a wiek kredytobiorców – czy to ma sens?

Od roku 2009 na naszym rynku nieruchomości nastąpiło zahamowanie sprzedaży, co roku zwiększa się w następstwie tego ilość nieruchomości ofiarowanych do sprzedaży, dotyczy to zarówno mieszkań czy domów innowacyjnych, proponowanych przez deweloperów, jak również oraz tych z tak zwanej drugiej ręki. Sytuacja taka jest sprawiona pomiędzy innymi trudniejszym dojściem do kredytów hipotecznych, banki wymagają większej możliwości spłacenia zaciągniętego kredytu, a w związku z tym dobrego kryterium dochodowego – doradca finansowy. Taka sytuacja sprawia również, iż dużo domów ofiarowanych do remontu wystawianych jest na sprzedaż za wielokrotnie nieduże finanse.

Wolno wobec tego nabyć relatywnie niedrogo taki dom, jednak zostaje sprawa remontu. Powstaje w tym momencie zapytanie, czy wolno uzyskać w banku kredyt hipoteczny nie na zakup, ale na remont takiego domu. Okazuje się, że banki nie odmawiają od razu udzielania tego typu kredytów hipotecznych, jednakże jeszcze znacznie bardziej prześwietlają kredytobiorców aniżeli przy udzielaniu kredytu hipotecznego na zakup domu czy lokalu mieszkalnego.

Kwestią najistotniejszą bo dla banku, obok kryterium dochodowego kredytobiorcy, jest wartość danej posiadłości, gdyż to jest przecież istota kredytu hipotecznego. Jeśli w związku z tym wartość samego domu przeznaczonego do remontu jest względnie nieduża, a kredytobiorca chce zdobyć w formie kredytu sumę niemało wyższą, powstaje kłopot odpowiedniego zabezpieczenia udzielonego kredytu. W sytuacjach oszacowania wartości takiego domu banki przesyłają swoich przedstawicieli, zaś przy wyższych kwotach żądają operatu szacunkowego nieruchomości.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
1 komentarz
  1. Sprawdź ofertę naszej kancelaria prawna Łomianki, jeżeli szukasz sprawdzonego i doświadczonego adwokata w sprawach rozwodowych. Pomożemy przejść ci przez rozwód.

Dodaj komentarz

Podobne publikacje