Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Usługi

W jaki sposób się wykonuje świadectwo energetyczne

Posiadacze domów i mieszkań mają sporo rozmaitych obowiązków. Od niedawna jednym z nich jest posiadanie energetycznego świadectwa. Świadectwo charakterystyki energetycznej to dokument, który określa dokładnie, jakie będzie ogólne zapotrzebowanie na energię, związane z codziennym użytkowaniem budynku. W pierwszej kolejności to dotyczy ogrzewania i wentylacji, ale też oświetlenia czy podgrzewania wody użytkowej.

Nasze przepisy związane z obowiązkiem wykonywania tego typu certyfikatów wynikają z przepisów unijnych, i nasze krajowe prawodawstwo jest dostosowane do nich. Aktualnie takim certyfikatem dysponować muszą wszystkie budynku, które zostały postawione po roku 2009, rzecz jasna każdy nowy również temu obowiązkowi podlega. Jeżeli chodzi o budynki starsze, to właściciel będzie musiał zrobić świadectwo jedynie wówczas, gdy swoją nieruchomość zamierza wynająć albo sprzedać. Ale wszystko wskazuje na to, że za jakiś czas wszystkie budynki będą musiały taki dokument posiadać, ponieważ przepisy dość wyraźnie idą w taką stronę.

Obecnie Świadectwa energetyczne są dość szybkie do zrobienia, gdyż na naszym rynku działa wielu specjalistów, którzy się tym zajmują. Ceny za wykonanie audytu zaczynają się od kilkuset złotych za niewielki garaż czy mieszkanie, a skończyć się mogą nawet na kilku tysiącach w przypadku dużych, wielorodzinnych budynków. Pamiętać też należy, że jeżeli ktoś sobie zaniedba zrobienie świadectwa, to narażony być może na karę. A ta wcale do małych nie należy, bo wynieść może nawet 5 tysięcy.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Podobne publikacje