Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Usługi

Upadłość konsumencka – czy jest sposobem na wyjście z zadłużenia

Z różnego rodzaju kredytów i pożyczek korzysta mnóstwo naszych mieszkańców. Jednak z różnych powodów czasem zaczynają takich pożyczek nie spłacać, co doprowadza do sporych komplikacji w ich codziennym życiu. Zwłaszcza w przypadku parabanków i instytucji finansowych bardzo szybko dług zaczyna rosnąć do dużych kwot, mogą się też rozpocząć działania egzekucyjne i komornicze.

Jeśli tego typu sytuacja będzie się utrzymywać przez parę miesięcy i taka osoba nie ma szansy na spłacenie swoich zobowiązań, to wnioskować może o konsumencką upadłość. Taka możliwość pojawiła się w naszym kraju w 2009 roku, co wielu osobom dało szansę na wrócenie do unormowanego życia. Aby móc skorzystać z takiego rozwiązania, to przede wszystkim trzeba być fizyczną osobą bez posiadania własnej firmy. Poza tym w przepisach jest określone, że okres bez spłat swoich długów wynieść powinien przynajmniej trzy miesiące, i wtedy można myśleć o złożeniu wniosku.

Wniosek taki należy złożyć do sądu rejonowego, który sprawdza szczegółowo sytuację dłużnika i podejmuje decyzję, co z tym dalej zrobić. W wielu przypadkach wniosek zostanie odrzucony, ale w części dłużnik otrzyma szansę na zredukowanie lub nawet umorzenie w całości wszystkich długów. Duże znaczenie będzie tu też miała przyczyna pojawienia się problemów, jeżeli do niej się przyczyniło celowe działanie lub niedbalstwo, to wówczas decyzja będzie odmowna. Dużo na ten temat można znaleźć w sieci, wystarczy w wyszukiwarce podać hasło adwokat upadłość konsumencka i przeglądnąć otrzymane wyniki.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Podobne publikacje