Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Dom, Ogród

Tradycje Bożego Narodzenia – czemu dzielimy się opłatkami

Zdecydowana większość z nas nie wyobraża sobie wigilijne wieczerzy bez dzielenia się opłatkami. Ten biały, cienki kawałek chleba symbolizuje bardzo dużo, bowiem chleb jest w końcu jednym z podstawowych symboli dobrobytu i szczęścia. Tradycja ta narodziła się przed wielu laty, ponieważ już w początkowych latach chrześcijaństwa, gdzie była symbolem komunii duchowej. Z upływem czasu zaczęto opłatki zabierać do domów, dla osób jakie z różnego powodu nie mogły uczestniczyć w nabożeństwie, aby w pewnym momencie zostać jednym z ważniejszych symboli Bożego Narodzenia.

Jak okazuje się obecnie utrzymywanych nie tylko w Polsce, ale też chociażby w Czechach, na Słowacji i we Włoszech. Same oplatki mają postać cienkich płatków z chleba. Najczęściej posiadają biały kolor, ale można też znaleźć w sprzedaży kolorowe wersje, przeznaczone dla zwierząt. Nasza tradycja nakazuje, żeby w czasie wigilii łamać się białym opłatkiem, i takie też pojawiają się przeważnie na wigilijnych stołach. Opłatki na święta robi się wyłącznie z wody i białej mąki, bez żadnych dodatków.

Z dobrze wymieszanej masy formuje się cienkie płaty, jakie następnie są wypiekane przez dwie minuty w piecu, a potem docinane i pakowane. Produkcja opłatków odbywa się przez cały rok, ale największe jej natężenie jest w okresie między wrześniem a grudniem. Normalne opłatki kupić można w praktycznie każdym sklepie, a jeżeli ktoś będzie chciał mieć je poświęcone, to wybrać się po nie musi do kościoła.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Podobne publikacje