Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Dom, Ogród

Parametry pomp ciepła i ich rodzaje – co kupić?

Ciepło pobierane z ziemi transportowane jest za pomocą pompy ciepła do armatury ogrzewczej danego mieszkania. Przy czym należałoby zaznaczyć, iż istnienie pompy ciepła wyekwipowanej w tzw. sprężarkę zezwala na fuzję ciepła pobieranego z ziemi z ciepłą deszczówką, która spłynęła z dachu lub promieniami słonecznymi zebranymi przez baterię. To właśnie dzięki takim fuzjom odwierty geotermalne nie muszą być wykonywane na restrykcyjnych głębokościach. Wolno poprzestać na np. niepełnych 200 metrach.

Ciepło gruntów jałowych wynosi 45 C dopiero na poziomie kilkuset metrów w głąb, podczas kiedy ciepło o temperaturze 10oC pobrane z głębokości 7m także wolno ogrzać do 40 C za wsparciem owej sprężarki. Przy wykorzystaniu sprężarki nie trzeba się kłopotać wykopaniem głębokiego dołu. Drążenie na odległości przekraczające 200m w głąb łączy się z większymi kosztami. Aby niemniej jednak instalacja zdawała sprawdzian, musi być rozległa płaszczyznowo. A wobec tego wykorzystanie ciepła gruntowego najpoprawniej wykorzystywać przy ogrzewaniu podłogowym bądź też ściennym.

Na obszarach wyżynnych oraz górzystych odwiecznym problemem było dostarczanie cieczy na wyższe partie, podczas gdy źródło było na dole. Nad możliwościami niemal bezwysiłkowego dostarczania cieczy na wyższe punkty myślał już Archimedes, lecz dopiero później ulepszono jego tzw. śrubę na pompę. Pompy wodne oraz ciepłownicze są urządzeniami wykorzystującymi właściwości fizyczne powietrza jak i wody, oraz prawa fizyki powiązane z dynamiką kinematyką i grawitacją – pompy ciepła Wrocław. Klasyczna pompa ma dwa otwory: wlot (część ssawna) i wylot (część tłoczna). Aby urządzenie nazwać pompą i by mogła skutecznie sprężać transportowaną ciecz bądź osad musi mieć także ona kilka obowiązkowych elementów. Są to tłok, membrana, wirnik i ewentualnie łopatki.

Pompy niegdyś używane zwłaszcza w rolnictwie dziś przydają się w wydobywaniu energii ciepłowniczej. Odwierty geotermalne połączone są z domową instalacją ogrzewania podłogowego właśnie za pomocą pompy ciepłowniczej, jaka zwiększa wydajność pobieranego ciepła. Same wiertła również korzystają z dobrodziejstw pompy, kiedy w czasie kopania pozbywają się np. nadmiaru ziemi.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Podobne publikacje