Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Dom, Ogród

Panele winylowe – jakie mają wady i zalety

Najróżniejszych pomysłów na ciekawe wykończenie podłóg jest wiele. Cały czas ogromnym zainteresowaniem się cieszą klasyczne panele z drewna czy podłogowe deski. Lecz kupujący coraz częściej zaczynają też kupować panele wykonane z wytrzymałego winylu, jakie od jakiegoś czasu zaczynają być coraz częściej spotykane. A zalet takiego rozwiązania jest wiele, choć jakieś wady zapewne także się znajdą. Przede wszystkim sam winyl jest materiałem bardzo odpornym i wytrzymałym.

Panele złożone są z paru warstw o różnej charakterystyce, a poza tym na wierzchu są pokryte cienką poliuretanową warstwą. Wszystko to sprawia, że wytrzymałość mechaniczna panela jest bardzo duża, w szczególności na zarysowania i zadrapania, nawet w odmianach dedykowanych do użytku domowego. A panele winylowe można także z powodzeniem stosować w obiektach użyteczności publicznej, w których natężenie ruchu jest na bardzo wysokim poziomie. Wystarczy tylko wybrać produkty o odpowiednich parametrach, które przeznaczone są właśnie pod takie właśnie zastosowania.

Na pewno dużą zaletą tego typu paneli jest również wysoka odporność na działanie wody. Winyl to tworzywo sztuczne, więc nie ma obaw że ulegnie on rozwarstwieniu czy napęcznieniu. Z tego powodu bez problemów panele winylowe można stosować w pomieszczeniach, w których coś się może zachlapać, przykładowo łazienki czy kuchnie. Bardzo łatwe jest też czyszczenie tego typu paneli. W wielu przypadkach trzeba je tylko dobrze odkurzyć, a jeśli pojawi się konieczność umycia, to zrobić to można za pomocą delikatnych preparatów.

Panele winylowe są łatwe do ułożenia, jeżeli ktoś ma odrobinę pojęcia o manualnych pracach to może to zrobić samemu. Ale będzie się z tym wiązać jedna wada, to znaczy potrzeba naprawdę dokładnego przygotowania podłogi. Musi być ona idealnie prosta, gdyż każda nierówność może mogą spowodować wyłamanie delikatnych zamków. Z tego też powodu przy montażu bardzo ważną rzeczą jest także zastosowanie odpowiedniego podkładu, przeznaczonego pod ten właśnie typ paneli.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Podobne publikacje