Opony do wózków widłowych – jakie są ich najważniejsze rodzaje

Użytkowanie widłowych wózków, podobnie jak i wielu innych pojazdów, wiąże się co pewien okres czasu z potrzebą wymiany opon. Podczas pracy ogumienie się bowiem zużywa, w niektórych przypadkach nawet naprawdę szybko. Tempo tego zużywania zależne jest chociażby od tego, na jakiej nawierzchni takie wózki jeżdżą i jak wyglądają przenoszone obciążenia. Jeżeli opona do wózka widłowego Garwolin będzie zbyt mocno zużyta, to trzeba ją będzie wymienić na nową, ponieważ dalsza eksploatacja stworzyć może nawet jakieś zagrożenie.

Aktualnie najbardziej popularne są dwa rodzaje takich opon, które się różnią właściwościami i ceną. Najbardziej popularne są pompowane opony do wózka widłowego Chełm, często wyposażone w dętki. W związku z tym że są wypełnione powietrzem, to posiadają bardzo dobre amortyzujące właściwości.

Świetnie się sprawdzają do jeżdżenia po nierównych podłożach, oraz przewożenia delikatnych, wymagających ostrożności ładunków. Wśród tej grupy opon najczęściej stosowane są radialne, przypominające swoim wyglądem samochodowe opony. W wielu zastosowaniach sprawdzą się jednak lepiej pełne opony. Środek w nich jest wypełniony mieszanką gumową, co przekłada się na wysoką odporność na mechaniczne uszkodzenia i zużycie. Nie ma w ich przypadku problemów z przebiciem i stratą ciśnienia, co w niektórych przypadkach ma naprawdę duże znaczenie. Jednak ten typ opon charakteryzuje się też mniejszą elastycznością, dlatego nie sprawdzi się w sytuacjach, kiedy trzeba będzie przewozić jakieś delikatne przedmioty.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz