Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Budownictwo, Przemysł

Magazynowe kurtyny – czym one są i jak się je wykorzystuje

Praca na magazynie czy hali produkcyjnej wiąże się niejednokrotnie z tym, że bez przerwy jest potrzeba otwartych bram czy drzwi. Wynika to zwyczajnie ze względów praktycznych, ponieważ bardzo często przez takie miejsce przechodzić będą pracownicy lub też jeździć jakieś pojazdy. Jeśli w każdym przypadku trzeba by było coś zamykać albo otwierać, to byłoby to mocno uciążliwe. Pozostawienie z kolei niczym nie zabezpieczonego otworu to z kolei ryzyko, że bardzo szybko odczuje się w środku działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, na przykład wiatru czy niskiej temperatury.

Dlatego też w takich sytuacjach świetnie się sprawdzają różnego rodzaju kurtyny magazynowe. Rozwiązanie takie jest znane i używane od wielu lat, przede wszystkim dlatego że jest naprawdę wygodne i praktyczne. Przeważnie kurtyny są złożone z foliowych pasów mających różną grubość. Dzięki temu są one trwałe i odporne na mechaniczne uszkodzenia, a równocześnie dość elastyczne.

Posiadać także mogą różny kolor, zależnie od miejsca montażu i preferencji zamawiającego. Dużą popularnością cieszą się przezroczyste wersje, lecz jeżeli ktoś nie będzie chciał, żeby było przez nie wszystko widać, to pomyśleć może o jednym z wielu kolorów. W związku z tym że tego typu paski zwisają pionowo, to można między nimi wygodnie przechodzić czy przejeżdżać jakimiś pojazdami, a po chwili wrócą one do pierwotnej pozycji. Skutecznie ochraniają one przed wiatrem, różnicami temperatur czy pyłem, można też za ich pomocą dzielić wnętrza na mniejsze części.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Podobne publikacje