Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Budownictwo, Przemysł

Kurtyny i przegrody z PCV – gdzie są stosowane

PCV jest bardzo często używanym materiałem, ze względu na swoje niezliczone zalety. Nie tylko spotkać je można w domach i mieszkaniach, ale coraz częściej sięga też po niego różnoraki przemysł. To sztuczne tworzywo jest całkowicie odporne na wodę i wilgoć, ale też i wiele innych chemicznych związków, dlatego sprawdza się bardzo dobrze w postaci różnych osłon. Folia PCV z jednej strony jest elastyczna, i można ją wielokrotnie zginać we wszystkie strony, bez obawy o jakieś pęknięcie.

Jednocześnie posiada duża wytrzymałość na mechaniczne uszkodzenia, przez co nie ma dużego ryzyka zniszczenia przedmiotów, jakie są z niej zrobione. Dlatego właśnie taka folia PCV bardzo często jest stosowana na różnego rodzaju kurtyny paskowe. Mają one formę nachodzących na siebie pionowych pasków, które można rozsuwać aby przejść albo przejechać wózkiem. W przypadku takich kurtyn ważna będzie jeszcze jedna sprawa, to znaczy izolacja cieplna. PCV to materiał, który chroni świetnie przed stratami temperatury w dużo lepszym stopniu niż na przykład drewno.

Przez to przegrody zrobione z niego są bardzo funkcjonalne i praktyczne, bo nie trzeba ich otwierać, a równocześnie są świetną barierą oddzielającą pomieszczenia z różną temperaturą. O ile przy kurtynach stosowane folie mają nawet parę milimetrów na grubość, to przegrody spawalnicze wymagają znacznie cieńszej folii. Która jak się okazuje praktycznie w stu procentach będzie pochłaniała niebezpieczne dla ludzi świetlne promieniowanie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
1 komentarz
  1. Eryk 11 miesięcy ago

    W naszej firmie zajmujemy się naprawą sprzętu hydraulicznego, który składa się głównie z maszyn rolniczych i innych urządzeń przemysłowych. Wraz z poszerzeniem asortymentu zaczęliśmy naprawiać również sprzęt hydrauliczny z innych branż, takich jak maszyny budowlane i transportowe, a także własne naprawy pomp hydraulicznych. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej pompy hydrauliczne sklep.

Dodaj komentarz

Podobne publikacje