Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Dom, Ogród

Jakim sposobem zadbać o ogród?

Planując ogród, należałoby na samym początku rozdzielić go na trzy podstawowe części. Część reprezentacyjną, wypoczynkową i gospodarczą. Jakakolwiek z tych części nie ma zachodzić na drugą i powinny być adekwatnie oddzielone. Część reprezentacyjna, tak zwany przedogródek to powierzchnia znajdującą się przed domem. W tym regionie można sadzić roślinki, jakie najdłużej będą pełniły funkcję dekoracyjną.

Muszą być to kwiaty i krzewy o długim okresie kwitnienia, lub też późnym wchodzeniu w stan uśpienia. Dróżki powinny pozwolić użytkownikom na szybkie oraz bezproblemowe dojście do bramki czy hangaru. Druga część, jest częścią wypoczynkową. W jaki sposób sama nazwa uwypukla ma być przeznaczona na wypoczynek – więcej na wycinka drzew piaseczno. Kojarzy się to z tym, że powinna znajdywać się za budowlą. W tej części ogrodu muszą znajdywać się takie detale małej architektury jak: tarasy, altanki, grill lub znaczny trawnik umożliwiający gry i zabawy dla najmłodszych.

Część trzecia oraz najważniejsze to część gospodarcza. Jest to strefa, która powinna znajdywać się na uboczu naszej działki, ze względu na znajdujące się tu obiekty. Głównie ta część przeznaczona jest na umieszczenie takich elementów jak: śmietniki czy kompostowniki.

W tej części także można umieścić domek gospodarczy, w którym będziemy chować wszelkie potrzebne nam narzędzia do pielęgnacji stworzonego przez nas ogrodu. Koszenie może się odbywać w czasie, kiedy trawniki są suche. Jest to podyktowane poprawniejszym wykonaniem koszenia oraz faktem, iż trawa wówczas o dużo poprawniej znosi koszenie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
1 komentarz
  1. Poszukujesz fajnego stolika z prawdziwego drewna do swojego salonu? Zobacz rzeźba w drewnie na zamówienie, które wykonuje z prawdziwego drewna. Na stronie sprawdzisz moje ostatnie realizacje.

Dodaj komentarz

Podobne publikacje