Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Dom, Ogród

Jak wychować odpowiednio psa?

To smutne w psychologii pieska nie jesteśmy w stanie mówić o jego samodzielnym myśleniu, a dzieje się tak, właśnie dlatego, iż większość czynności psa opiera się przede wszystkim na instynktach. Sporo zachować czworonoga, jakie jesteśmy w stanie obserwować, na co dzień wywodzi się z jego dzikiej przeszłości. Zachowaniami tymi są na przykład: kopanie w ziemi, zagrzebywanie własnych odchodów oraz kręcenie się w kółko. Psie popędy sprawiają, ze wie on w jaki sposób zachować się w danej sytuacji, jednakowoż posłuszeństwo psa w stosunku do człowieka zależy w głównej mierze od polecenia, jakie zostanie mu wydane.

Każdy pies, jaki uczony jest od okresu szczenięcego zdaje sobie sprawę z tego, iż solidne wykonanie polecenia wydanego mu przez właściciela zapewni mu nagrodę, w formie cukierka czy też pieszczoty. Dobrą opcją jest także dobra karma, jaka ma prawo służyć jako nagroda – więcej sprawdzisz na premium sucha karma dla psa. Czworonóg w okresie, kiedy żył na wolności, zawsze żył w grupie, w jakiej to panowała pewna hierarchia.

Taka hierarchia pośród psów istnieje do dziś, dlatego mimo faktu, że pies został udomowiony, a również pozbawiony swoich naturalnych towarzyszy, można ogłosić, że dla niego sforą zastępczą jest towarzystwo ludzi, jacy mieszkają z nim w jednym domu. Z tego również względu każdy udomowiony pies ogromnie ekspresowo przyzwyczaja się do osoby, jaka jest jego właścicielem, lub ewentualnie również, jaka w większości wypadków przebywa w mieszkaniu. Taką osobę uważa on za najistotniejszą w grupie oraz zawsze jest jej posłuszny.

Z kolei pies innych domowników traktuje z reguły na równi z sobą, a w pewnych sytuacjach nawet próbuje wybić się w hierarchii ponad nich, wobec tego zdarza się, iż nie zawsze spełnia wydane mu poprzez nich polecenia, a nieraz wyraźnie kompletnie ich ignoruje. W hierarchii z dziećmi, pies uważa, iż znajduje się ponad nimi, albowiem twierdzi je za osoby słabe, którym ciągle potrzebna jest opieka. Z tego także względu czuje się za nich odpowiedzialny i broni je przed trudnościami.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Podobne publikacje