Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Motoryzacja, Transport

Jak przygotowywać się do jazdy konno? Rzeczy i ubiór

Człowiek podporządkowuje sobie świat od nadzwyczaj dawna, przystosowując go do swoich pragnień, podporządkowując sobie rośliny oraz zwierzęta. Wykorzystuje zasoby przyrody wedle własnych wymagań. Koń został udomowiony niesłychanie dawno temu bowiem około trzech oraz pół tysiąca lat przed naszą idealną erą. Od tego czasu towarzyszy mu nieustannie. Był człowiekowi przydatny, jego siła oraz sprawność umożliwiały rozwój ludzkiej cywilizacji. Konie to były najpopularniejsze zwierzęta pociągowe.

Dzisiaj służą głównie do rekreacji oraz sportu oraz jako takie nadal są wybitnie popularne – wypróbuj koszulki jeździeckie. Są połączone z człowiekiem na dobre i na kiepskie, całkiem udomowione. Nie ma już niemal koni dzikich. Jedynie konie Przewalskiego zaliczane są obecnie do gatunku dzikich koni.

Reszta tych zwierzaków mieszka z ludźmi i na warunkach, jakie ludzie im dyktują. Ludzie bezsprzecznie cieszą się ich towarzystwem, jakkolwiek czy konie również na tym korzystają? Rzeczywiście, mają zastrzeżoną opiekę, także w wypadku ciężkich chorób, dostęp do pożywienia. Jednak przykłady złego traktowania tych zwierząt są niestety powszechne. Poza tym, jako zwierzęta użytkowe są używane do pracy, czy tego sobie życzą, czy nie. Koń człowiekowi przysłużył się przez stulecia wspólnego bytowania, nie ma co do tego jakichkolwiek niepewności. W drugą to oznacza czy człowiek przysłużył się koniom, nie można być już tego tak pewnym. Umaszczenie koni z reguły nie ma nic wspólnego z rasą. Ale są oczywiście wyjątki, takie jak chociażby rasa haflinger, która charakteryzuje się kasztanowatym umaszczeniem z konopiastym ogonem i grzywą czy konik polski, który zawsze jest myszaty.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Podobne publikacje