Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Usługi

Jak przygotowywać się do domowej przeprowadzki?

W salonie lub pokoju dziennym znajdują się przeważnie wszelakie szafy, komody regały oraz stoły. Potrzebują one szczególnych zabiegów przed przeprowadzką. Masz prawo zrobić wszystko samodzielnie lub skorzystać z pomocy – www.przeprowadzkiwroclaw.pl. Podwaliną jest ich demontaż oraz prawidłowe ich ponowne złożenie. Aby nie uszkodzić mebli należy zaopatrzyć się wcześniej w odpowiednie narzędzia. Rozkręcając poszczególne elementy należałoby zwrócić uwagę, na kolejność ułożenia i rodzaj śrub, aby później nie popełniać błędów. Każdą półkę powinno się przed transportem oddzielnie ubezpieczyć. Rogi i kanty mebli jesteśmy w stanie okleić folią czy też materiałem.

Powierzchnie gładkie także powinny być uchronione przez zarysowaniami. Należałoby ponumerować detale oraz je podpisać. Wszystkie śruby oraz zawiasy należy spakować rozdzielnie oraz dołączyć do elementów danego mebla. W przypadku kanapy, sofy lub foteli na ogół występujących w salonie przeprowadzka jest trudniejsza. Przyczyną jest ich wielkość. Część tego typu mebli również wolno rozłożyć na mniejsze szczegóły. Niezwykle istotną i przydatną funkcją jest zdjęcie obicia czy tapicerki z kanapy i foteli.

Bardzo łatwo jest ją uszkodzić lub zabrudzić w trakcie transportu. Jeżeli nie mamy takiej możliwości warto zastosować pokrowiec z foli bądź tkaniny. Komody i szafy, jakich nie wolno rozmontować powodują wiele kłopotu zarówno ze względu na ich gabaryty jak też z powodu ich wagi. Wszystkie drogocenne i delikatne przedmioty wypada przyzwoicie asekurować przed przeprowadzką.

Wymagają tego w szczególności obrazy, lustra, antyki i przedmioty kolekcjonerskie z ceramiki czy też szkła. Są to zazwyczaj przedmioty fenomenalne oraz cenne dla właściciela. Idealnie sprawdza się w tym wypadku owiniecie jakiejkolwiek sztuki w folię bębenkową, papier czy materiał a w następnej kolejności umieszczenie w kartonie wypełnionym kulkami ze styropianu. Karton taki należy też podpisać ze wskazanie, ze są w nim rzeczy delikatne. Będzie to wyraźnym sygnałem dla drużyny pracującej przy przeprowadzce aby zachować większą ostrożność. Zamienione wyposażenia należy też chronić przed wilgotnością i wysoką temperaturą i słońcem.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Podobne publikacje