Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Zdrowie

Funkcjonujący na terenie Tarnowskich Gór ośrodek RÓWNO – WAGA z bogatą ofertą zajęć rehabilitacyjnych

Zajęcia z terapii integracji sensorycznej oferowane w centrum RÓWNO – WAGA w Tarnowskich Górach oferowane są dla dzieci, jacy mają trudności w obrębie działania konkretnych zmysłów. Każdy opiekun, który zapisze swoje dziecko na terapia si Śląsk ma gwarancję, że jego maluch będzie jak najlepiej zaopiekowany i zajmą się nim wykwalifikowani specjaliści.

Dużym walorem ośrodka pozostaje to, że każdy plan pomocy jest wyznaczony na indywidualnych zasadach. Za pomocą ukierunkowanej zabawy pobudzone są zmysły dziecka, co usprawnia jednocześnie motorykę małą i dużą a także koordynację wzrokowo – ruchową.

Zadaniem tej terapii jest dostarczenie dziecku ustalonej liczby bodźców sensorycznych, co przełoży się na ulepszeniu integracji bodźców docierających do malucha z otoczenia, jak i z jego ciała. W pierwszej kolejności odbywa się diagnoza si Śląsk, mająca za zadanie dobierać dopasowane ćwiczenia dla danego malucha.

Zajęcia odbywają się w sali do tego przygotowanej, w jakiej wykorzystany jest specjalistyczny sprzęt: podwieszane platformy, huśtawki, hamaki, deskorolki, trampoliny, tunele, piłki gimnastyczne, równoważnie a także materiały mające różną fakturę, przeznaczone do stymulowania dotykowej, wzrokowej, węchowej oraz smakowej.

Proponowana terapia si śląskie skierowana jest na przykład do dzieci: nadwrażliwych na dotyk, niechcących zakładać ubrań z metką, nielubiących zabaw w piasku, stale się potykających, z wybiórczością pokarmową, stale rozbudzonych, mających kłopoty z rysowaniem, mających kłopoty z napięciem mięśniowym, zlęknionych i nad wyraz uwrażliwionych na głośne dźwięki. Diagnoza obejmuje: testy południowokalifornijskie, obserwację kliniczną dziecka, obserwację swobodnego zachowania dziecka, wywiad z rodzicami. Ćwiczenia odbywają się w wyposażonym gabinecie, a pedagodzy oraz rehabilitanci, posiadają stosowne dyplomy, zatwierdzające ich uprawnienia. Jest to polecany ośrodek w województwie śląskim.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Podobne publikacje