Folie używane w ogrodnictwie – jakie są ich podstawowe rodzaje

Jeszcze jakiś czas temu dużą popularnością cieszyły się rozmaite szklarnie. Jednak szkło, mimo że ma wiele zalet, to również jedna dużą wadę, to znaczy cenę. Z tego też powodu branża ogrodnicza powszechnie zaczęła korzystać z różnego rodzaju folii, które dają podobny zakres funkcjonalności, a mimo wszystko mniej kosztują. Obecnie na rynku dostępnych jest ich sporo rodzajów, z tego też powodu każdy bez problemów powinien dobrać odpowiednią do swoich potrzeb.

Przede wszystkim warto wiedzieć, że poszczególne Folie ERG Bieruń znacznie się różnią parametrami technicznymi i wytrzymałością, a co za tym idzie również i cenami. Pierwszą rzeczą, nad którą należy się zastanowić, będzie to na jak długo planuje się takie okrycie kupić. W sklepach dostępne są bowiem folie na jeden rok, czy też więcej, i w zależności od tego posiadają one odpowiednią grubość oraz dodatkowe wzmocnienia. Rzecz jasna folie jakie są przeznaczone na dwa sezony, to znaczy wiosnę i lato powinny wytrzymać sporo dłużej, lecz to nie jest norma.

W lepszych foliach pojawiają się w ich składzie dodatki zwiększające mechaniczną wytrzymałość. Ważnym parametrem jest przepuszczalność światła, która wynosić powinna przynajmniej 90 %. Przez to promienie słoneczne będą w odpowiedniej ilości docierać do roślin, dają ich odpowiedni wzrost. W wielu przypadkach przydaje się perforowanie, jakie daje lepszy obieg powietrza i w ten sposób chroni przed rozwojem szkodliwych grzybów.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz