Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Usługi

Dobre działanie serwerowni – sprawdź listwy PDU

Serwer mimo ogólnemu mniemaniu nie jest żadnym narzędziem, ale jest to najzwyczajniej w świecie program komputerowy, który zaświadcza usługi na rzecz innych programów, które korzystają z innych pecetów, połączonych w sieć. Usługa ta nazywana jest hostingiem i jest na ogół świadczona standardowo przez każdego dostawcę internetu. Udostępniane poprzez serwery dane to pliki, bazy danych, ale także łącza internetowe lub urządzenia zewnętrzne (peryferyjne) jak na przykład drukarki czy skanery. W potocznym rozumieniu serwerem zwie się częstokroć komputer, który świadczy takie usługi, co sprowadza się zwykle do udostępniania zasobów innym pecetom oraz pośrednictwie w przekazywaniu danych pomiędzy pojedynczymi komputerami.

Funkcję serwera ma prawo pełnić przeciętny komputer, niemniej jednak jego możliwości nie są w owym czasie porównywalne z tym, co można ażeby osiągnąć to naturalnie dzięki specjalistycznemu oprogramowaniu serwerowemu i zastosowaniu sprzętu przeznaczonego jedynie do tej roli, jakie powinno być należycie zasilane – PDU. Specjalistyczny serwer jest dostosowany do pracy ciągłej, bez jakichkolwiek przerw, dzięki posiadaniu wielkiego (pojemnego) dysku twardego (najczęściej SCSI) i rozległą ilość pamięci RAM.

Poza tym każdy stosowny serwer ma dość efektywne procesory oraz płyty nadrzędne zdolne obsłużyć dwa, cztery bądź też więcej procesorów. Aby serwer był urządzeniem niezawodnym musi mieć co najmniej dwa wkomponowane zasilacze typu hot-plug i dodatkowo zasilanie awaryjne, a pomieszczenie, w którym się znajduje powinno być klimatyzowane.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Podobne publikacje