Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Budownictwo, Przemysł

Czy warto inwestować pieniądze w mieszkania energooszczędne i inteligentne?

Domy również energooszczędne, jak oraz tak oznaczane pasywne mają łączne zadanie – maksymalne oszczędzanie energii podczas ich użytkowania. Oba te rodzaje domów mają w związku z tym w sobie niezmiernie wiele podobieństw oraz wspólnych cech, jak choćby rozmieszczenie pojedynczych pomieszczeń, w zależności od kierunków świata, jak także przeszklenie perfekcyjne ściany południowej budynku. Jednakowoż mają i kilka cech odrębnych: domy energooszczędne mogą posiadać dach wielospadowy, tudzież domy pasywne mogą mieć dach tylko jedno bądź dwuspadowy.

W domach pasywnych następuje zupełne zamknięcie przeszkleń w ścianie oraz dachu od witryny północnej, natomiast w domach energooszczędnych przeszklenia tego typu są dopuszczalne, jednakże zredukowane do minimum. Domy energooszczędne mają właściwy współczynnik przenikania ciepła, nie powinien on być znacznie większy niż 0,2 W/(m2K), tudzież w domach z typu pasywnych współczynnik ten jest jeszcze nieomal dwukrotnie niższy. Odnośnie wentylacji również są różnice w obu typach domów, w energooszczędnych sprawność odzysku ciepła oscyluje w granicach 70 procent, natomiast w domach pasywnych jest jeszcze większy, bo aż 80 procent.

W dobie kryzysu energetycznego, co kojarzy się chociażby z drożejącą coraz bardziej energią i powolnym wyczerpywaniem się kopalin energetycznych na całym globie, architekci i budowniczowie domów projektują coraz to oryginalne technologie i rozwiązania, mające za zadanie zminimalizowanie strat energii cieplnej. Zgodnie wobec tego z tymi założeniami domy przyszłości to będą właśnie domy w najwyższym stopniu energooszczędne, bezsprzecznie zasilane tylko energią odnawialną, jak kolektory słoneczne lub pompy ciepła, wspierane źródłami energii proekologicznej. Dobrą opcją są inteligentne domy – inteligentny dom zestaw. Takie mieszkania będą przeszklone od południowej, aby maksymalizować pobranie ciepła słonecznego, od południowej będą również zlokalizowane takie pomieszczenia jak jadalnia czy pokój dzienny, tudzież od północnej garaż, spiżarka i pozostałe pomieszczenia oszczędnościowe, niewymagające znacznego źródła ciepła do funkcjonowania.

Kształt domu też będzie jak najprostszy, żeby zminimalizować powierzchnie ścian czy dachu, skąd przecież ucieka największa ilość ciepła. Zostanie zminimalizowana ilość mostków termicznych – a wobec tego miejsc, gdzie ciepło bezpowrotnie znika, za to wentylacja będzie rozwinięta w sposób idealny, zapewniając sprawność odzyskiwania ciepła nawet na poziomie 80 procent.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
1 komentarz
  1. Jeżeli szukasz sprawdzonego narzędzia do inwestowania, zwiększania swoich oszczędności. Sprawdź nasz dom maklerski i załóż tam rachunek maklerski – dołącz do tysięcy zadowolonych klientów.

Dodaj komentarz

Podobne publikacje