Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Zdrowie

Co zakupić dla potomka? Wypróbuj tablicę sensoryczną

Przedmioty ofiarowane do użytku dziecięcego muszą przejść ciąg testów, aby zostać dopuszczone do sprzedaży. Atest to dokument umacniający cechy danego przedmiotu pod kątem jego przeznaczenia. Wolno je podzielić, jeżeli chodzi o zabawki, na dotyczące pojedynczych grup stosownych dla przeróżnych przedziałów wiekowych. Zabawki dla niemowlaków powinny być w kontrastowych barwach, maja często namalowaną wyraźną twarz oraz zróżnicowaną fakturę.

Absolutnie niedopuszczalne są jakiekolwiek detale dające się oderwać, ponieważ dziecko mogłoby je połknąć. Atesty dotyczą też wiadomości znajdujących się na etykiecie. Konieczne jest napisanie od jakiego wieku wolno się zabawką bawić, do tego instrukcja obsługi w języku polskim, ujawnienie umiejętności, jakie dziecko ma obowiązek posiadać by się czymś bawić. Najbezpieczniejsze zabawki posiadają w Polsce certyfikat Instytutu Matki i Dziecka, w takim razie spokojnie wolno je sprezentować swojemu maleństwu – sprawdź tablice sensoryczne. Zabawka zabawce nie równa. Nie chodzi tylko o kształt oraz sposób używania w zabawie, ale także wiek, w którym się nią bawimy.

Wobec tego zabawki mają oznaczenie śladowego wieku dziecka, któremu można się czymś bawić. Najmłodszych oznaczenie broni przed zabawą przedmiotami, jakie mogą im zaszkodzić, np. obejmujących ruchome, małe elementy bądź odrywane części. Starsze dzieci są rozróżniane na podstawie zwyczajnych dla wieku umiejętności ruchowych i psychicznych. W następstwie tego jedne zabawki pobudzają o wiele bardziej takie umiejętności jak mowa oraz pismo, w czasie gdy inne skupiają się na ćwiczeniu stabilności pamięci.

Stosowne oznaczenia wiekowe muszą znajdować się też na wszelkiego typu filmach, grach komputerowych, programach multimedialnych, tak aby dorosły kupujący zawsze zdawał sobie sprawę z treści, jakie niosą. Mimo iż dorosłych nie dotyczy już żadne oznaczenie, to są gry, które przyciągają duże ich grono. Wystarczy spojrzeć na sukces scrabble czy twistera, dzisiaj obecnych na coraz większej ilości imprez, nie mówiąc już o konsolach dla sporych chłopców.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
1 komentarz
  1. Jeżeli kompletnie nie masz pomysłu na to co podarować swojemu dziecku, sprawdź nasze najnowsze propozycje na stronie https://www.ekstrazabawki.pl. Znajdziesz tam wiele propozycji zabawek dla malutkich, oraz tych większych dzieci.

Dodaj komentarz

Podobne publikacje