Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czy odżywka do rzęs naprawdę działa? W ten sposób uzyskujesz długie rzęsy

Jeśli chcesz uzyskać pełniejsze, ciemniejsze i dłuższe rzęsy, zdecydowanie nie jesteś jedyna! W rzeczywistości 3 na 4 kobiety uważa, że ich rzęsy są zbyt jasne, rzadkie lub krótkie. Tusz do rzęs, sztuczne rzęsy i przedłużanie rzęs mogą sprawić, że Twoje rzęsy będą wyglądać na dłuższe i pełniejsze, ale mogą również uszkodzić Twoje naturalne rzęsy.

A co, jeśli szukasz bardziej trwałego rozwiązania, którego nie trzeba usuwać przed snem ani wymieniać co kilka tygodni? Tu właśnie wkracza odżywka do rzęs na długie rzęsy! Odżywki do rzęs wspierają wzrost i jednocześnie pielęgnują rzęsy. Jednak nie wszystkie odżywki do rzęs są sobie równe! Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak znaleźć najlepszą odżywkę do rzęs bez hormonów dla swoich długich rzęs. A jeśli mi nie wierzysz, to sprawdź poniżej zdjęcie przed i po efektach odżywki do rzęs! Więcej na stronie internetowej https://beskidzkamama.pl/odzywka-do-rzes-czy-dobry-tusz/

Jak przebiega cykl wzrostu rzęs?

Zanim opowiem o tym, jak uzyskać grube i długie rzęsy, muszę najpierw porozmawiać o tym, jak działa wzrost rzęs. Większość ludzi ma od 90 do 160 rzęs wzdłuż górnej linii rzęs. Każda rzęsa składa się z łodygi włosa (tej części rzęsy, którą widać) oraz korzenia, z którego wyrastają rzęsy.Podobnie jak włosy na Twojej głowie, Twoje rzęsy rosną w cyklu obejmującym trzy fazy:

  1. Faza anagenowa lub wzrostu, która trwa od czterech do dziesięciu tygodni. Około 35-40% twoich górnych rzęs znajduje się w tej fazie w danym momencie.
  2. Katagen lub faza rozpadu, która trwa około 15 dni.
  3. Faza telogenu lub spoczynku, która trwa od czterech do dziewięciu miesięcy. Około 50% Twoich rzęs jest w każdej chwili w fazie telogenu.

Po fazie telogenu rzęsa wypada i cykl zaczyna się od nowa. Jeśli więc rano zauważysz kilka rzęs na poduszce – nie panikuj! Wypadanie rzęs jest naturalną częścią cyklu wzrostu. Każda z Twoich rzęs jest na innym etapie cyklu wzrostu, dlatego nie stracisz wszystkich na raz.

Jak długo rosną rzęsy? Ponieważ faza anagenowa cyklu wzrostu rzęs jest znacznie krótsza niż faza anagenowa włosów na skórze głowy (która może trwać latami), rzęsy rzadko rosną dłużej niż 12 mm. Średnio rzęsy rosną od 0,12 mm do 0,14 mm dziennie.

Dlaczego rzęsy wypadają?

Jak wspomniałam wcześniej, rzęsy wypadają naturalnie po fazie telogenowej cyklu wzrostu. Jednak sposób, w jaki traktujesz rzęsy, może również powodować ich przedwczesne wypadanie. Dlatego kluczem do wzrostu rzęs jest zachęcanie do większego wzrostu w fazie anagenowej przy jednoczesnym zapobieganiu łamaniu się lub wypadaniu rzęs dzięki szczególnej pielęgnacji (więcej o tym później). Wyniki możecie zobaczyć poniżej. To zdjęcie przedstawia przed i po użyciu odżywki do rzęs przez 3 miesiące.

Dlaczego moje rzęsy są krótkie, rzadkie lub rzadkie? Istnieje kilka powodów, dla których Twoje rzęsy mogą być krótkie, rzadkie lub rzadkie:

  1. Genetyka – W zależności od genów Twoje rzęsy mogą być jaśniejsze lub krótsze. Rzęsy niektórych osób nie mają tak naturalnego podkręcenia, co może również sprawiać, że wydają się krótsze.
  2. Wiek – Wraz z wiekiem nasze rzęsy stają się rzadsze. Dzieje się tak, ponieważ cykl wzrostu spowalnia, więc po odpadnięciu starych potrzeba więcej czasu, aby nowe rzęsy wyrosły. Dodatkowo rzęsy stają się bardziej kruche i suche, co może prowadzić do ich przedwczesnego łamania lub wypadania.
  3. Słabe leczenie – używanie wysuszających tuszów do rzęs lub noszenie sztucznych rzęs i przedłużanie rzęs może powodować rzadkie, łamliwe lub krótkie rzęsy
  4. Nieodpowiednie odżywianie – mieszki włosowe wymagają pewnej ilości witamin i minerałów, aby rosnąć zdrowe włosy. Jeśli nie dostaniesz wystarczającej ilości składników odżywczych, może ucierpieć porost włosów – a także rzęsy. Złe odżywianie może również powodować, że włosy, które rosną, będą łamliwe i bardziej podatne na łamanie.
  5. Schorzenia – Niektóre schorzenia, takie jak łysienie, niedoczynność tarczycy lub trichotillomania, mogą prowadzić do utraty rzęs. Czasami wypadanie włosów (w tym wypadanie rzęs) może być skutkiem ubocznym leków. Jeśli podejrzewasz, że utrata rzęs jest spowodowana stanem chorobowym, porozmawiaj ze swoim lekarzem rodzinnym.

 

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Podobne publikacje